Zimowy Bieg Niedźwiedzia – zapowiedź

5 stycznia w Nowym Dębcu odbędzie się pierwsza edycja tego biegu, który wejdzie w cykl Biegowego Grand Prix Gminy Kościan.

Do Grand Prix zaliczać będą się również dwa inne biegi w gminie Kościan o bogatej tradycji, czyli sierpniowy Bieg Przyjaźni w Widziszewie oraz październikowe Biegi im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi. Organizatorami nowego biegu są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz Paweł Kotas.

Start i meta biegów znajdą się przy Hotelu Niedźwiedź w Nowym Dębcu. Przewidywane są dwa dystanse: na 5 i 10 km. Limit czasowy ukończenia biegu na 10 km wynosi 1,5 godziny.

Zainteresowanie biegiem jest bardzo duże. – Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu ze strony biegaczy, który nas oczywiście cieszy mówi Arur Opas, dyrektor OSiR. Początkowo limit zawodników wynosił 150 osób dla biegu na 10 km oraz 100 osób na 5 km. Teraz zwiększyliśmy liczbę uczestników do 400 łącznie.

Zostało jeszcze ponad 20 miejsc, a można zapisywać się jeszcze do 1 stycznia on-line:
https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-niedzwiedzia
Kto nie zdoła, będzie mógł zapisać się bezpośrednio przed zawodami, ale wówczas nie będzie już gwarancji otrzymania pakietu startowego.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn przewidziane są klasyfikacje wiekowe oraz klasyfikacja gminna. W poszczególnych kategoriach nagradzani będą zawodnicy za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Otrzymają oni statuetki, a w klasyfikacji generalnej przewidziano również nagrody pieniężne.