Zima w środku lata w Nenufar Club [ZDJĘCIA]

Od niedawna park rozrywki Nenufar w Kościanie wzbogacił się o niezwykłą atrakcję, czyli Krainę Lodu. To całoroczne kryte lodowisko wraz z rzeźbami lodowymi oraz bar lodowy.

Kraina Lodu NenuLandia funkcjonuje od początku wakacji, choć przygotowania do jej otwarcia trwały od wielu miesięcy. W hali wielkości około 400 m kw. znajduje się całoroczne lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew.

To jednak niejedyna atrakcja tego miejsca i nie trzeba wcale jeździć na łyżwach, by wejść do środka. Wewnątrz można bowiem podziwiać rzeźby lodowe wykonane przez mistrzów świata w rzeźbiarstwie artystycznym. Raz w miesiącu w NenuLandii odbywają się pokazy rzeźbienia w lodzie, a następnie są one odpowiednio wyeksponowane i pozostają ozdobą Krainy Lodu. Dużą atrakcję stanowi również bar lodowy z kilkudziesięcioma nalewkami oraz syropami dla dzieci podawanymi w kieliszkach z lodu. W barze nie ma tradycyjnych mebli, a stół barowy, jak o stoliki i krzesełka są wykonane z lodu.

W pomieszczeniu panuje temperatura -4 st. C, dlatego nic się tu nie roztopi. O ile jednak wejście zimą do takiego pomieszczenia nie stanowi większego problemu, latem może budzić pewne obawy. Nie ma się jednak czego bać. Po wejściu nie czuć wcale chłodu, lecz przyjemne orzeźwienie. Choć oczywiście im dłużej będziemy przebywać w takiej temperaturze, z czasem zaczniemy odczuwać zimno. – Jesteśmy na to przygotowani. Nawet jeżeli klienci przyjdą do nas w lekkim, typowo letnim stroju, nie zmarzną. Mamy bowiem do dyspozycji specjalne puchowe pelerynki wraz z futrzanym kapturkiem. Oczywiście, jeżeli będziemy mieć na nogach sandałki, co się często zdarza, w pomieszczeniu wytrzymamy kilka chwil, na dłużej warto zaopatrzyć się w pełne obuwie lub przynajmniej skarpetki – tłumaczy Agata Stachowiak z Nenufar Club.

Ale taka właśnie jest idea Krainy Lodu. Można tu przyjść na dłużej, by pojeździć na łyżwach lub wejść na 10-15 minut, by się schłodzić, zobaczyć rzeźby lodowe lub skorzystać z baru. Takie wejście ma dobroczynne skutki dla naszego zdrowia. Dodajmy, że odbywa się ono w ramach całodziennego biletu na wszystkie atrakcje.  

– Myślimy już o rozszerzeniu oferty związanej z Krainą Lodu zdradza nieco plany Agata Stachowiak.Zimą wprowadzimy  naukę jazdy na łyżwach. Poza tym chcielibyśmy wzbogacić Nenulandię również w  śnieg, a wówczas będzie ona prawdziwie zimową krainą. W planach mamy także inną dużą atrakcję, chyba jedyną taką w Wielkopolsce, ale na tym etapie nie mogę jeszcze o tym nic więcej powiedzieć.

Tymczasem warto już teraz wybrać się do Lodowej Krainy lub skorzystać z wielu innych atrakcji, które oferuje Nenufar Club mieszczący się przy ul. Bocznej 21 w Kościanie.

Fot. Milena Waldowska