Zima w Kościanie zaskoczyła kierowców i drogowców [ZDJĘCIA]

Śnieg to coś naturalnego o tej porze roku, ale z uwagi na łagodne zimy, z którymi mamy do czynienia w ostatnich latach, pierwszy śnieg zawsze zaskakuje. Drogowcy w Kościanie raczej nie byli przygotowani na dzisiejszą sytuację.

Na szczęście nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych na terenie powiatu. Padający od rana śnieg spowodował, że na ulicach miasta było bardzo ślisko i niebezpiecznie. Tymczasem piaskarki nie były specjalnie widoczne, a przejazd przez wiele ulic wymagał zachowania ostrożności.

Służby porządkowe starały się w pierwszej kolejności zareagować na miejsca szczególnie niebezpieczne. Samochód z załogą do odśnieżania pojawił się m.in. na krzywym rondzie, co udało się uchwycić fotoreportorowi. Widok pracowników sypiących z pokładu otwartej paki busa piasek z solą był jednak dość osobliwy, na co zwrócił uwagę podczas odbywającej się akurat dzisiaj, zdalnej sesji Rady Miejskiej radny Patryk Piasecki.

– Chciałem nawiązać do sytuacji, która miała miejsce w ostatnich godzinach – powiedział radny Patryk Piasecki, pokazując jednocześnie do kamery w swoim laptopie zdjęcia owej sytuacji. Z tego co wiem, odpowiada za to Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Dróg. Jeśli tak samo będą podchodzić do zieleni? Narażamy według mnie miasto na śmieszność takimi sytuacjami. Sugeruję chociaż jakoś wewnętrznie to wyjaśnić i spróbować coś z tym zrobić.

Fot. Karol Schmidt