Zielarskie warsztaty dla seniorów w Buni

W Fundacji Aktywny Senior „Bunia” w Kościanie odbywały się w ostatnich trzech miesiącach warsztaty z ziołolecznictwa dla seniorów. Ta wiedza przyda się na wiosnę, by urządzić mały ogródek, który znajduje się przy Domu Dziennego i Całodobowego Pobytu.

W warsztatach wzięło udział 20 seniorów – Naszym celem jest tworzenie seniorom warunków do integracji i utrzymania kontaktów ze środowiskiem. Szczególnie w tak trudnych czasach pandemii. Dzięki takim działaniom i pozyskanym środkom z Wielkopolskiej Wiary jest to możliwemówi Maria Wieczorek, wiceprezes zarządu Fundacji Aktywny Senior „Bunia” z Kościana.

Tak więc ostatnie spotkania z seniorami w domu pobytu „Bunia” przy ul. Gostyńskiej 41 to była ogrodowa kuchnia i wspólne gotowanie, a następnie smakowanie przygotowanych potraw. Było wesoło, pysznie i zdrowo. Seniorzy pogłębili także swoją wiedzę o ziołach i roślinach.

– Stworzyliśmy także ogród dla naszych seniorów. Wyrównaliśmy teren, ułożyliśmy kostkę i podjazd dla wózków inwalidzkich wraz z wolontariuszami. Zakupiliśmy także sadzonki. Już nie możemy się doczekać czasu, gdzie fundacyjny ogródek będzie tętnił życiem – opowiada Łukasz Kręgielski, Prezes Zarządu Fundacji.

Projekt był współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO na lata 2021-2030. Tymczasem Fundacja zaprasza wszystkich seniorów z Kościana i okolic do odwiedzenia prowadzonego przez nią Domu Dziennej Opieki „Bunia” i spędzenia czasu w towarzystwie rówieśników, podczas różnych zajęć.