Zebrano ponad 22 litry krwi podczas sobotniej akcji w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Akcje poboru krwi w Śmiglu odbywają się cyklicznie. Była to już dziesiąta taka inicjatywa, a tym razem oprócz krwi zbierano również zabawki dla dzieci zmagających się z problemami onkologicznymi, natomiast motocykliści przeprowadzili akcję bezpieczeństwa.

Wydarzenie odbyło się w sobotę w Centrum Kultury. Zarejestrowało się 56 osób chętnych do oddania krwi, a po kwalifikacji lekarskiej dopuszczono 48 osób. Łącznie udało się zebrać 22,6 litrów życiodajnego płynu, a także zarejestrować 3 osoby jako potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ponadto zbierano także zabawki dla dzieci z  Kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Organizatorami jubileuszowej akcji byli: HDK PCK „Błękitna Kropelka”, Grupa Motocyklowa „Wind Wolves”, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Urząd Miejski Śmigla. Pierwsza wspólna akcja odbyła się pod koniec 2018 roku, a łącznie przez ten czas zebrano niemal 300 litrów krwi.

Poza wymienionymi akcjami zbiórek, motocykliści z Wind Wolves zorganizowali jeszcze dodatkową dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Wraz z kolegami z zaprzyjaźnionej grupy „Kruk” z Krzesin, którzy przyjechali do Śmigla, rozdawali naklejki z napisem „Patrz w lusterka”. Mają one przypominać kierowcom o zachowaniu ostrożności na drodze i spoglądaniu w lusterka podczas jazdy, szczególnie mając na uwadze nadjeżdżające motocykle.

Fot. Piotr Pewiński