Zebrano pieniądze dla Oskara. Zbiórka zakończona

Po pół roku od rozpoczęcia zbiórki na operację serca dla Oskara Marciniaka z Kokorzyna, udało się zebrać ponad 1,1 mln zł. Teraz chłopiec będzie mógł wyjechać na USA na operację, która da mu szansę na normalne życie.

Oskar Marciniak z rodzicami.

O Oskarze Marciniaku pisaliśmy niejednokrotnie relacjonując różne wydarzenia ze zbiórek na jego rzecz. 2-letni chłopiec urodził się z rzadką wadą serca zwaną Anomalią Ebsteina. W Polsce lekarze proponowali rodzicom chłopca tylko połowiczne rozwiązanie, które nie gwarantowałoby jego wyzdrowienia i nie miałby on szans na długie życie. Po jakimś czasie udało się jednak znaleźć klinikę w Pittsburgu. Tamtejsi lekarze gwarantują przeprowadzić operację serca, która całkowicie zniweluje wadę serca.

Nic więc dziwnego, że mimo wysokich kosztów związanych z przelotem do Ameryki i samą operacją, rodzina podjęła się trudu uzbierania dużej kwoty pieniędzy. Nie brakowało też chwil zwątpienia. Pod koniec ubiegłego roku okazało się bowiem, że zbierana początkowo kwota 1 mln zł nie wystarczy ze względu na wysoki kurs dolara i trzeba zebrać jeszcze większą kwotę. Ludzi dobrej woli i inicjatyw na rzecz chłopca jednak nie brakowało. Na koncie zbiórki siepomaga.pl/serce-oskara w niedzielę, 13 lutego kwota przekroczyła 100 proce zbiórki, czyli 1 mln 124 tys. zł.

Z okazji tej rewelacyjnej wiadomości, w niedzielę o godz. 20.00 w Kokorzynie planowana jest spontaniczna feta. Będzie na pewno głośno i wesoło.