Ze stawu w Śmiglu wyłowiono ciało mężczyzny

Topielec to najprawdopodobniej obywatel Ukrainy, który był poszukiwany przez policję. Mężczyzna zaginął po imprezie, która miała miejsce w sobotni wieczór, 4 lipca.

Do poszukiwań zaginionego mężczyzny w poniedziałek rano zostali wezwani strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie, ponieważ istniało podejrzenie, że 31-latek mógł się utopić w stawku przy wiatrakach.

– O godzinie 9.34 otrzymaliśmy zgłoszenie od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie z prośbą o wsparcie w prowadzonych działaniach poszukiwania osoby zaginionej na terenie akwenu wodnego w Śmiglu przy wiatrakach – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie. – Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego ze sprzętem pływającym i płetwonurkami. Wezwany został również jeden zastęp OSP Śmigiel.

Podczas przeszukiwania akwenu wodnego natrafiono na ciało znajdujące się w wodzie, które płetwonurkowie wydobyli na zewnątrz. Dalsze działania są prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora.

Fot. Karol Schmidt