Szkolenia PUP, zdobądź nowe kwalifikacje

Urząd Pracy w Kościanie prowadzi nabór na szkolenia grupowe dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie. W ramach kursu będzie można zdobyć uprawnienia na wózek widłowy, nabyć kwalifikacje sprzedawcy i operatora obrabiarek skrawających CNC.

Dzięki szkoleniu organizowanemu przez PUP w Kościanie można zdobyć uprawnienia operatora wózka widłowego.

W związku z realizacją szkoleń w trybie grupowym Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie prowadzi zapisy na następujące szkolenia:

  • „Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej, podstawami obsługi komputera oraz fakturowaniem”;
  • „Obsługa wózków jezdniowych z uprawnieniami do wymiany butli gazowej”;
  • „Operator obrabiarek skrawających CNC z elementami programowania”.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się do PUP w Kościanie lub kontakt telefoniczny pod numerem 65 512 10 55.

Do udziału w szkoleniach PUP w Kościanie zachęca też osoby niezarejestrowane w urzędzie, które po dopełnieniu tej formalności będą mogły zapisać się na wybrany przez siebie kurs. Urząd jest też otwarty na organizacje szkoleń spoza dostępnego katalogu, jeśli zainteresowana osoba wykaże, że jego ukończenie pomoże jej w uzyskaniu pracy. W tym przypadku oprócz rejestracji w urzędzie niezbędne będzie przedstawienie oświadczenia pracodawcy, który zobowiąże się w nim do zatrudnienia bezrobotnego po odbyciu szkolenia.

Katalog szkoleń dla osób bezrobotnych obejmuje tylko i wyłącznie szkolenia certyfikowane, potwierdzone egzaminem zewnętrznym realizowanym przez uprawnioną instytucję.