Zderzenie trzech aut w pobliżu drogi na Pianowo [ZDJĘCIA]

W piątek po południu na końcu ul. Poznańskiej znajdującej się już w obrębie Kiełczewa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i busa. W autach podróżowały dzieci, trzy osoby trafiły do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14.00. Zderzyły się trzy pojazdy: citroen C4, renault modus oraz bus marki renault. W samochodach łącznie podróżowało 7 osób, w tym 6-letni chłopiec oraz 7-miesięczne niemowlę. W wyniku uderzenia citroen przejechał przez ogrodzenie i wjechał w płyty nagrobne sąsiadującego z drogą punktu sprzedaży zakładu kamieniarskiego. Pozostałe dwa pojazdy zatrzymały się na drodze naprzeciwko siebie.

Według ustaleń policji, 58-letnia mieszkanka gminy Kościan kierująca osobowym renault wyjeżdżając od strony Pianowa nie ustąpiła pierwszeństwa citroenowi kierowanemu przez 26-letniego mieszkańca gminy Czempiń oraz busowi prowadzonemu przez 45-letniego mieszkańca Kościana.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna, policja i pogotowie. Do szpitala trafiły dwie kobiety oraz chłopiec. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Fot. Karol Schmidt