Zderzenie na Śmigielskiej. Feralne miejsce [ZDJĘCIA]

Do zderzenia trzech samochodów na skrzyżowaniu ul. Śmigielskiej z obwodnicą Kościana doszło w środę przed godziną 17.00. To nie pierwszy wypadek w tym miejscu, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa.

W zdarzeniu brały udział trzy samochody: dacia lodgy, volkswagen golf i nissan. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób. Jedna z urazem głowy trafiła do szpitala.

Według ustaleń policji 18-latka z gminy Przemęt kierująca volkswagenem wyjeżdżając z Kościana w kierunku Śmigla, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej od strony Śmigla dacii kierowanej przez 33-letniego mieszkańca gminy Kościan. – Po uderzeniu volkswagen przemieścił się i uderzył jeszcze w nissana, który jechał od strony Poznania. Ten pojazd był kierowany przez 39-letniego mieszkańca z gminy Kościaninformuje Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Na miejscu pojawiły się jednostki PSP Kościan i OSP Kościan, policja i pogotowie. Na czas działań służb ruchem kierowali strażacy. Akcja sprzątania zakończyła się o godz. 18.30.

To sprawczyni zdarzenia została zabrana do szpitala. Zatrzymano jej prawo jazdy, a wniosek o ukaranie trafi do sądu.

Fot. Milena Waldowska, KPP w Kościanie