Zbiórka dla Marysi z Brenna chorującej na SMA

W sobotę, 24 kwietnia będzie można oddać w Kościanie i Śmiglu plastikowe nakrętki, makulaturę oraz tekstylia. Dochód ze sprzedaży wymienionych rzeczy zasili konto Marysi, która potrzebuje najdroższego leku świata.

Choć 3-miesięczna Marysia Drożdżyńska jest mieszkanką powiatu leszczyńskiego, w pomoc dla niej mocno angażują się również mieszkańcy naszego powiatu. To niezbędne, by zjednoczyć siły w walce o zdrowie i życie dziewczynki, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego i potrzebuje terapii genowej, której koszt wynosi 9 mln zł.

Kwota astronomiczna, ale w zbiórce ważna jest każda złotówka, ponieważ kiedy wiele osób zjednoczy siły, możliwe jest uzbieranie takiej kwoty. Tylko liczy się czas, bo lek najlepiej podać zanim dziecko osiągnie wagę 13,5 kg. Wtedy terapia będzie najskuteczniejsza.

Najnowszą akcję pomocy organizują trzy grupy z powiatu kościańskiego: Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan, grupa facebookowa Dajmy Pomoc Ludziom w Potrzebie oraz grupa motocyklowa Wind Wolves.

W sobotę, 24 kwietnia do punktów w Kościanie oraz w Śmiglu będzie można przynosić plastikowe nakrętki, wszelkiego rodzaju makulaturę oraz tekstylia, czyli stare firany, koce, pościele, ubrania itp. Warto więc mieć to na uwadze i przez najbliższe dwa tygodnie nie wyrzucać tych rzeczy, jeśli mamy je w domu.

Dokładne miejsca zbiórek (sobota, 24 kwietnia):
Kościan – Sklep Rzeczodzielni Kościan, os. Jagiellońskie 23-26, godz. 9.00-14.00
Śmigiel – dawny bar „U Mira”, ul. Poprzeczna 2, godz. 9.00-14.00

Marysię i jej rodziców już teraz można także wesprzeć w jeden z następujących sposobów:
Zbiórka pieniędzy: www.siepomaga.pl/maria
Grupa licytacyjna: www.facebook.com/groups/21389752714804
Wyślij SMS: SMS o treści 0117085 na nr 72365 (koszt 2,46 zł)

Aktualności z życia Marysi, jej codziennej walki z chorobą oraz relacje ze zbiórek:
www.facebook.com/aniolyMarysi