Zbiórka dla domu dziecka w „Ratajczaku”

Krótko przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie przeprowadzili zbiórkę artykułów dla Dzieci i Młodzieży z Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

Od ponad 15 lat uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie pomagają podopiecznym z Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Nie inaczej było tym razem.

Zgodnie z ustaleniami zbierano artykuły spożywcze: mąkę, cukier, makarony, olej, płatki śniadaniowe, kisiele, galaretki, czekolady. Młodzież i rodzice nie zawiedli. Wszyscy biorący udział w zbiórkach mieli ogromne serca, a sama zbiórka okazała się być niezwykle udana. Po odbiór artykułów przyjechali przedstawiciele domu dziecka – Sławomir Bobiński i Elżbieta Kaczmarek, którzy w obecności wicedyrektor szkoły ds. dydaktyczno-wychowawczych, Anny Ruszkiewicz odebrali zebrane artykuły. Ich ilość bardzo ucieszyła gości, a dyrekcja Domu Dziecka w Wolsztynie przekazała serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Koordynatorem zbiórki była nauczycielka Katarzyna Marciniak-Helińska.