Zbigniew Bernard kandydatem na burmistrza

Zbigniew Bernard oficjalnie poinformował, że będzie kandydował na burmistrza. Nie jest to specjalne zaskoczenie, bo zapowiadał to już kilkanaście miesięcy temu w prasie.

Bernard będzie startował z ramienia Stowarzyszenia Aktywny Samorząd. – Można więcej, można lepiej, bo zawsze warto się rozwijać, szukać nowych pomysłów i rozwiązań. Jeżeli kościaniacy mi zaufają i zostanę burmistrzem, będę starał się wykorzystać wszelkie dostępne możliwości, bo wyznaję zasadę, że jak się naprawdę chce, to się to robi – powiedział kandydat.

Zbigniew Bernard jest kościańskim radnym, był radnym powiatu kościańskiego trzeciej kadencji. Od 2010 roku pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Ziemi Kościańskiej, obecnie członek Stowarzyszenia Aktywny Samorząd. Jest nauczycielem, aktualnie pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Krzywiniu.

To drugi oficjalny kandydat na burmistrza Kościana. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu swojego kandydata przedstawił PiS, a jest nim Gabriela Andrzejewska.