Zawody sportowo-pożarnicze gminy Śmigiel [ZDJĘCIA]

Rywalizacją w Śmiglu w ostatnią niedzielę rozpoczął się cykl Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z powiatu Kościańskiego. W niedzielę, 12 czerwca kolejne zawody odbędą się w Racocie.

Rywalizacja obejmuje drużyny męskie, kobiece, a także drużyn młodzieżowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Oprócz tego rozgrywane są zawody o puchar włodarza danej gminy.

W Śmiglu do rywalizacji przystąpiło 36 drużyn, w tym 5 kobiecych.

Wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:
Grupa MDP dziewcząt: I miejsce – MDP Bronikowo, II miejsce – MDP Czacz
Grupa MDP chłopców: I miejsce – MDP Machcin, II miejsce: MDP Bronikowo, III miejsce: MDP Czacz
Grupa C (kobiety): I miejsce – KDP Machcin, II miejsce – KDP Nietążkowo, III miejsce – KDP Robaczyn
Grupa A (mężczyźni): I miejsce – OSP Machcin, II miejsce – OSP Nietążkowo I, III miejsce – OSP Bronikowo
Grupa old-boy: I miejsce – OSP Spławie, II miejsce – OSP Nietążkowo, III miejsce – OSP Robaczyn I

W biegu o puchar Burmistrza Śmigla zmierzyły się dwie pierwsze drużyny w kategorii A: OSP Nietążkowo I oraz OSP Machcin. Zwyciężyła drużyna z Nietążkowa.

Podczas zawodów odbył się tradycyjnie pokaz ratowniczo-gaśniczy w wykonaniu najmłodszej drużyny OSP Nietążkowo. Zawody uświetniła natomiast muzycznie Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu.

W najbliższą niedzielę odbędą się z kolei zawody w Racocie wraz z ćwiczeniami bojowymi o Puchar Wójta. Impreza odbędzie się na boisku przy ul. Ogrodowej, początek o godz. 14.00. W kolejne niedziele rywalizację podejmą strażacy z Czempinia i z Krzywinia. Następnie najlepsze drużyny wyłonione w zawodach gminnych powalczą w rywalizacji na szczeblu powiatowym. Poszczególne zawody przeprowadzają gminy wraz z Komendą Powiatową PSP w Kościanie i zarządami gminnymi straży pożarnej.

Fot. Karol Schmidt