Zawodniczka JunaTrans powołana do reprezentacji Polski

Aleksandra Nowak akt powołania do reprezentacji otrzymała podczas zgrupowania Polish Soccer Skills WU-18 w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Zdolna piłkarka jest wychowanką LZS JunaTrans Stare Oborzyska. Zgrupowanie w Cetniewie odbyło się w dniach 26-31 stycznia. Poza odebraniem aktu powołania Ola wzięła również udział w oficjalnym zaprzysiężeniu reprezentantów kraju.

Podczas zgrupowania przygotowywała się pod okiem trenerów Darii Polańskiej i Krzysztofa Skomry do zagranicznych sparingów, które mają zostać rozegrane  na wiosnę. Łącznie odbyła 10 jednostek treningowych oraz 4 treningi mentalne. Ponadto poddana została analizie składu masy ciała oraz przeszła testy FMS.

 – Wyjazd uważam za bardzo udany, zdecydowanie pomógł rozwinąć mi wiele umiejętności oraz sprawdzić się na tle zawodniczek z różnych lig i regionów, a ciężka praca wraz z otrzymaną wiedzą i zdobytym doświadczeniem z pewnością zaprocentują na boisku – podsumowała wyjazd reprezentantka gminy Kościan.

Polish Soccer Skills powołuje najbardziej perspektywicznych graczy i obejmuje ich programem specjalnej opieki i promocji. Reprezentanci mają organizowane specjalne zgrupowania, treningi oraz sparingi z najlepszymi Europejskimi drużynami, a wyróżniający się zawodnicy zapraszani są na testy do europejskich klubów.