Zawodnicy Sany Kościan z medalami

Dużym sukcesem dla Daniela Bosego oraz Krzysztofa Górczaka zakończyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Sprawni Razem, które odbyły się w miniony weekend. Na zawodach młodzików świetnie poradził sobie również Cezary Suchora.

Na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy Daniel Bosy zdobył złoty medal na dystansie 5 km oraz srebrny medal na 1500 m. Z kolei 20-letni Krzysztof Górczak z mistrzostw powrócił ze srebrnym medalem na 200 m oraz szóstym miejscem w biegu na 400 m. I choć na dłuższym dystansie był poza podium, zadowolenia z jego występu nie kryje trener. – Chłopak miał bardzo silną obsadę, ponieważ rywalizował m.in. z mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro. Ponadto uzyskał bardzo dobrą życiówkę – mówi Roman Talikadze, trener LKS Sana Kościan.

Do sukcesów Daniela Bosego, mieszkańca powiatu kościańskiego, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Krzysztof Górczak jest natomiast młodym, ale równie zdolnym zawodnikiem, z którym trener wiąże duże nadzieje. Zadebiutował na zawodach w ubiegłym roku, a w tym roku został zakwalifikowany do kadry Polski, w której reprezentuje teraz nasz powiat razem z Danielem Bosym.

Warte odnotowania są również ostatnie sukcesy młodzika, Cezarego Suchory, startującego w kategorii U16. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które przeprowadzono 13 września w Poznaniu zajął trzecie miejsce na dystansie 2 km i jednocześnie zakwalifikował się do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się w Słupsku w dniach 26-27 września. Z kolei tydzień wcześniej w Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii U16 był drugi.

Zatem mimo trudnej pierwszej połowy roku związanej przede wszystkim z COVID-em, teraz zawodnicy Sany powracają do gry o najwyższe stawki.

Fot. Archiwum LKS Sana Kościan