Zatrzymany za handel narkotykami. Sprzedawał je nieletniej

Policjanci ze Śremu namierzyli i zatrzymali 33-letniego mieszkańca gmiy Czempiń, który handlował metamfetaminą. Mężczyzna od kilku miesięcy sprzedawał narkotyki mieszkańcom powiatu kościańskiego i małoletniej śremiance.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli 33-letniego mieszkańca gminy Czempiń. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w rejonie miejsca zamieszkania, w pomieszczeniu gospodarczym, posiada nielegalny towar i go sprzedaje.

W związku z podejrzeniami, 13 stycznia śremscy kryminalni udali się do małej wioski w gminie Czempiń, gdzie w pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez 33-latka, znaleźli i zabezpieczyli blisko 146 gramów metamfetaminy, a ponadto 60 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, niewielką ilość marihuany i pieniądze w kwocie 3 400 zł. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do śremskiej Komendy.

– Ze zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że od września 2022 roku do stycznia tego roku, 33-latek wielokrotnie sprzedawał metamfetaminę małoletniej śremiance oraz mieszkańcom powiatu kościańskiego. Ponadto z ustaleń wynika także, iż 33-latek nielegalny towar kupował od 24-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Ten mężczyzna również został zatrzymany. Decyzją prokuratora obaj mężczyźni są pod dozorem policji – informuje Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za sprzedaż narkotyków przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Ponadto jeżeli sprawca udziela substancji psychotropowej małoletniemu podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż od lat 3.