Zatrzymania w związku z szantażem w kościańskim oddziale Mlekovity

Policja, na polecenie poznańskiej prokuratury, zatrzymała trzy osoby w związku z szantażem firmy mleczarskiej. Wśród zatrzymanych jest Zuzanna C., pracownica kościańskiego oddziału firmy Mlekovita.

fot. wiadomoscihandlowe.pl

O sprawie informuje „Głos Wielkopolski”. Aresztowano trzy osoby, w tym warszawskiego dziennikarza Pawła M., prawnika Marcina O. z Leszna oraz pracownicę firmy w Kościanie Zuzannę C.

Wszystkim zarzucono szantażowanie znanej firmy mleczarskiej, od której domagano się 4 mln złotych w zamian za nieopublikowanie filmu mającego skompromitować Mlekovitę.

We wrześniu ubiegłego roku, firma mleczarska Mlekovita zawiadomiła poznańską prokuraturę, że jest szantażowana. Przedstawiciele spółki mleczarskiej twierdzili, że domniemani szantażyści domagają się aż 4 mln zł w zamian za niepublikowanie filmu, który miał wskazywać na fałszowanie terminów ważności produktów Mlekovity.

Wkrótce do prokuratury trafiło zawiadomienie drugiej strony, która twierdziła z kolei, że w oddziale Mlekovity w Kościanie dochodzi do fałszowania dat na wyrobach mleczarskich. Dowodem miały być filmy nagrane przez jednego z pracowników.

Wg informacji „Głosu Wielkopolskiego” poznańska Prokuratura Okręgowa umorzyła sprawę rzekomego fałszowania terminów ważności w Mlekovicie. Tym samym firma mleczarska została uznana w sprawie wyłącznie za pokrzywdzoną. Prokuratura zdecydowała natomiast o zatrzymaniu trzech osób, do czego doszło w ostatni poniedziałek, 28 września.

Zarzuty wobec zatrzymanych, czyli  dziennikarza Pawła M., prawnika Marcin O. z Leszna i pracownicy Mlekovity Zuzanny C. dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i próby doprowadzenia firmy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 4 mln zł. Prokuratura domaga się aresztowania prawnika i dziennikarza, decyzję w tej sprawie podejmie sąd. Wobec pracownicy zastosowano natomiast wolnościowe środki zapobiegawcze.