Zaproszenie na wystawę malarską w KOK-u

W najbliższy piątek, 25 listopada w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy prac Ewy i Marcina Michalewiczów. Małżeństwo zaprasza odbiorców do świata fantazji.

Na ekspozycję złoży się 30 obrazów inspirowanych magią, emocjami oraz uczuciami. Na obrazach dominują postacie, ale są także prace, w których główną rolę gra struktura. 

Ewa Michalewicz uprawia malarstwo nowoczesne. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła wykorzystywać w obrazach techniki oraz formy strukturalne. Inspiracją dla artystki jest otoczenie i emocje wywoływane w relacjach z rzeczywistością. Z obrazów emanuje spokój, harmonia, a formy strukturalne dopełniają całości przekazu.

Urodzony w Kościanie w 1983 roku Marcin Michalewicz jest artystą, którego od najmłodszych lat fascynował rysunek. Jako osoba ciągle poszukująca nowych, twórczych form wyrazu często eksperymentował i łączył rysunek oraz malarstwo z grafiką komputerową. W jego pracach pojawia się charakterystyczny klimat, czyli połączenie mroku z subtelnością, a także dążenie do piękna w rozumieniu autorskim. Nurt, w którym się zagłębił nawiązuje do surrealizmu fantastycznego. W swej sztuce wykorzystuje często symbole, odwołania do ludzkich emocji, irracjonalnych lęków.

Prace artystów znajdują się w prywatnych kolekcjach zarówno w kraju, jak i w wielu państwach Europy.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 25 listopada o godz. 17.00. Będzie ona dostępna dla publiczności do 9 grudnia w godzinach pracy KOK-u.