Zaproszenie do świętowania z powiatem

Coraz bliżej do wielkiej imprezy z okazji stu lat Powiatu Kościańskiego oraz 20 lat współczesnej administracji naszego powiatu. Już w najbliższą sobotę czeka nas moc atrakcji przy basenie MOSiR.

Samorząd powiatu świętowanie rozpocznie już w piątek 13 września od uroczystej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w Kościańskim Ośrodku Kultury.

W sobotę 14 września impreza rozpocznie się o godz. 16.15 od słodkiego poczęstunku. Potem wystąpią kolejno artyści: Kraków Street Band, Agata Karczewska, Ogień i gwiazda wieczoru – Afromental. Repertuar zatem różnorodny i trzymający poziom.

Poza atrakcjami muzycznymi dużo ciekawych rzeczy będzie działo się także poza sceną. Na najmłodszych będą czekały dwie strefy zabaw: miasteczko z dmuchańcami i zjeżdżalniami oraz kącik kreatywny.

W strefie bezpieczeństwa swoje stoiska będą miały Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Dostępny będzie także symulator dachowania i zderzeń. Przygotowany zostanie również kącik ekologiczny, gdzie o segregowaniu odpadów opowiadać będą przedstawiciele firmy Selekt.

Pełne wrażeń popołudnie i wieczór zakończy pokaz laserowy przygotowany specjalnie na tę okazję przez studio Visual Sensation.

Wydarzenie będzie miało charakter imprezy masowej, dlatego przy wejściu ochrona dokonywać będzie kontroli wnoszonych toreb i plecaków. Regulamin zabrania wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów, szklanych butelek oraz alkoholu. Wstęp na imprezę jest wolny.