Zaplanowane spotkania dotyczące Rynku

19 stycznia burmistrz Kościana zaprasza przedsiębiorców i mieszkańców na spotkanie dotyczące stopnia zaawansowania projektu rewitalizacji centrum miasta. Z kolei miesiąc później ma odbyć się kolejne spotkanie, tym razem organizowane przez jednego z radnych miejskich.

Spotkanie na które zaprasza przedsiębiorców i mieszkańców burmistrz zaplanowano na 19 stycznia w salce klubowej KOK-u. Jest ono odpowiedzią burmistrza na propozycję spotkania wysuniętego przez radnego Marka Wyrzykiwicza z przedsiębiorcami i ustalone na 21 lutego. Ponadto burmistrz nie uczestniczył w pierwszym spotkaniu z przedsiębiorcami, które miało miejsce na początku stycznia.

– Z mediów dowiedziałem się o konferencji prasowej przedsiębiorców dotyczącej zmiany organizacji ruchu i stopnia zaawansowania projektu rewitalizacji centrum miasta. Niestety, nie byłem o niej poinformowany, więc nie mogłem odpowiedzieć na zadane wówczas pytania. Chcąc jak najszybciej wyjaśnić nurtujące przedsiębiorców i mieszkańców kwestie zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie, w którym poza mną wezmą udział merytoryczni pracownicy Urzędu Miejskiegoinformuje na stronie Urzędu Miejskiego burmistrz Piotr Ruszkiewicz. – Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 stycznia 2023 roku, o godzinie 18.00 w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Uściślijmy tylko wypowiedź burmistrza, że pierwsze spotkanie z udziałem przedsiębiorców, które odbyło się 5 stycznia na Rynku, nie było konferencją prasową, a jedynie formą protestu przedsiębiorców. Nie tylko burmistrz nie był bowiem o tym zdarzeniu poinformowany, ale media również. Na spotkaniu znalazł się tylko jeden dziennikarz, który dowiedział się o nim w ostatniej chwili, od postronnej osoby. Przedsiębiorcy publicznie wyrażali wówczas swoje niezadowolenie z powodu zmiany organizacji ruchu w okolicy Rynku.

Teraz każdy będzie mógł przyjść, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Tymczasem radny Marek Wyrzykiewicz na obecną chwilę nie wycofuje się z propozycji spotkania zaproponowanego na 21 lutego. Uzasadnia to tym, że dopiero w tym terminie powinien już zostać wyłoniony nowy wykonawca na dokończenie Rynku. Będzie można zatem rozmawiać o konkretach. Spotkanie odbędzie się 21 lutego o godz. 19.00 w Cechu Rzemiosł przy ul. Rzemieślniczej.