Zapisy na szczepienia w szpitalu od poniedziałku

Od najbliższego poniedziałku, 15 marca możliwe będzie umówienie terminu szczepienia przeciw Covid-19 w SP ZOZ w Kościanie. Zapisy będą przyjmowane telefonicznie.

W związku z uruchomieniem przez NFZ trzech kolejnych punktów szczepień przeciw Covid-19 w Kościanie, szpital powiatowy rozpocznie przyjmowanie zapisów od najbliższego poniedziałku. Można będzie umawiać się telefonicznie pod numerem tel. 723 911 913 w godz. 9.00-14.00. Punkt szczepień będzie znajdował się w budynku przy wjeździe na teren szpitala, naprzeciwko stróżówki.

Przypomnijmy, że poza szpitalem, NFZ wyraził również zgodę na szczepienia w szpitalu neuropsychiatrycznym oraz w gabinetach Rehabilitacji Terapia przy ul. Gostyńskiej. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy w tych placówkach ruszą zapisy.

Od 11 marca w całym kraju przyjmowane są zapisy osób w przedziale wiekowym 69-65 lat. By ułatwić cały proces, został wprowadzony szczegółowy harmonogram rejestracji. Można go znaleźć na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

Osoby pomiędzy 65-69 lat otrzymają szczepionkę AstraZeneca. Z kolei seniorzy od 70 roku życia szczepieni są preparatami Pfizera i Moderny.