Zapisy na rajd rowerowy do Opactwa Benedyktynów

Fundacja Pro Bike & Dance wraz z gminą i miastem Kościan zapraszają na rajd rowerowy z Kościana do Opactwa Benedyktynów w Lubiniu. Wydarzenie odbędzie się 4 września, a aktualnie trwają na niego zapisy.

Będzie to drugi rajd Fundacji Pro Bike & Dance organizowany w naszym regionie. W czerwcu odbył się pierwszy z Kościana do Turwi (zobacz: Rajd po Ziemiańskim Szlaku Rowerowym [ZDJĘCIA]).

Tym razem trasa rajdu powiecie natomiast z Kościana przez Choryń i Kopaszewo do Lubinia, a następnie rowerzyści udadzą się do Krzywinia, Osieka, Gryżyny i ponownie do Kościana. Długość wyniesie zatem 72 km, ale po drodze będzie kilka odpoczynków wraz z posiłkiem, więc każdy powinien dać radę. Ponadto rajd będzie mieć charakter edukacyjny po zabytkowych obiektach w naszym regionie.

Program rajdu jest następujący:
– godz. 8:30 – zbiórka na placu przed wejściem do budynku dworca kolejowego w Kościanie
– Choryń – oprowadzanie przez przewodnika, dwór i oficyna w której mieszkał Adam Mickiewicz
– Kopaszewo – zwiedzanie z przewodnikiem pałacu z ekspozycjami poświęconymi Adamowi Mickiewiczowi i Helenie Modrzejewskiej oraz kaplicy NMP Śnieżnej, spacer po parku
– Opactwo Benedyktynów w Lubiniu – zwiedzanie z przewodnikiem barokowego kościoła i romańskiego kościoła św. Leonarda, 2-daniowy obiad, kompot, kawa/herbata, ciasto
– Krzywiń – obejrzenie wiatraka koźlaka z XVII w.
– Osiek – obejrzenie ruin dworu, w którym bywał Adam Mickiewicz
– Gryżyna – obejrzenie ruin kościoła św. Marcina i słynnej gryżyńskiej brzozy

W rajdzie mogą uczestniczyć osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 14 roku życia pod opieką osoby dorosłej. Zapisy przyjmowane są do końca sierpnia, ale rajd jest przeznaczony dla 15 uczestników, dlatego warto się pospieszyć. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: iwona.cerba@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz miejscowość zamieszkania. Te dane są  niezbędne do ubezpieczenia. Wpisowe na rajd wynosi 40 zł. W tej cenie zagwarantowany jest posiłek, ubezpieczenie i wszystkie atrakcje. Ponadto uczestnicy otrzymają także dwie butelki soku SOGO od firmy Top Farms Wielkopolska, a także udział w losowaniu upominków.

Szczegółowe informacje o rajdzie: https://www.facebook.com/events/766308178118277