Zakończono remont dachu w „Konopnickiej”

Zakończył się remont dachu na budynkach Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie, w których znajduje się hala sportowa i sale lekcyjne.

Budynek został wybudowany 17 lat temu. Dach był uszkodzony i nieszczelny, a jego elementy zniszczyły się, rozwarstwiły i  skorodowały. Prace trwały od połowy lipca.

Remont przeprowadzono na powierzchni ponad 1240 metrów kw. Prace remontowe wykonała firma Fach-dach Robert Lentowczyk z Obry. Koszt inwestycji finansowanej  z budżetu powiatu kościańskiego wyniósł ponad 635 tys. zł.

W ramach prac wymieniono pokrycie dachowe wykonane z płyty warstwowej i blachodachówki. Całe pokrycie dachu zostało rozebrane. Więźba dachowa został oczyszczona.  Ułożono nową warstwę membrany dachowej. Dach przykryto nową blachodachówką i płytą warstwową. Sprawdzono i oczyszczono kominy. Naprawiono także opierzenia kominów i wszystkich elementów dachu. W ramach dodatkowych prac położono dodatkową izolacje cieplna nad budynkiem, w którym znajdują się sale lekcyjne. Wymieniono także kilka dachowych okien. 

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie