Zakochani w Surzyńskim przy fontannie [ZDJĘCIA]

Koncert z okazji VIII edycji festiwalu "Zakochani w Surzyńskim" odbył się nie jak co roku w kościele farnym, ale w plenerze i nie w marcu, lecz w niedzielę, 6 września.

fot. UM Kościan

Przesunięcie koncertu o kilka miesięcy miało oczywiście związek z trwającą epidemią koronawirusa. Na wiosnę, kiedy mieliśmy do czynienia z największymi obostrzeniami, nie było możliwe przeprowadzenie jakiegokolwiek wydarzenia kulturalnego.

Z kolei niedzielny koncert, wprawdzie nie tak spektakularny jak w poprzednich latach, jednak w miłym otoczeniu Placu Wolności, przypadł słuchaczom do gustu. A publiczność usłyszała m.in. kompozycje Surzyńskiego, Mozarta, Bizeta i Schuberta w wykonaniu Ewy Biały (flet), Dariusza Orłowskiego (klarnet), Piotra Maćkowiaka (obój), Leszka Marszałka (fagot). Koncert prowadziła Kataryna Swinarska. Dodajmy, że flecistka Ewa Biały jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia „Z Muzyką do Ludzi”, które organizuje festiwal.

W ramach festiwalu co roku odbywają się również warsztaty dla chórów i orkiestr, które tym razem przeprowadzone będą online.

Zdjęcia z ubiegłorocznego koncertu w ramach festiwalu z okazji 100 lat śmierci ks. Józefa Surzyńskiego:
„Zakochani w Surzyńskim” w wyjątkowej odsłonie

Fot. Bogdan Ludowicz