Zakażona koronawirusem kobieta z Poznania zmarła

Chodzi o 57-letnią pacjentkę, mieszkankę Czapur w gminie Mosina, która ze szpitala w Puszczykowie trafiła na oddział zakaźny szpitala im. Strusia w Poznaniu. To pierwsza śmiertelna ofiara w Polsce.

Stan kobiety od początku był zły. Przypomnijmy, że pierwsze wyniki testów wykonane w szpitalu w Puszczykowie wykluczyły koronawirusa, ale kolejne już w Poznaniu nie były jednoznaczne. Zlecono kolejny test, który nie dawał już cienia wątpliwości, że chodzi o SARS-CoV-2.

Kobieta cierpiała na przewlekłe schorzenia. Pogłębiony wywiad wykazał, że miała kontakt 12 dni wcześniej ze znajomą, która wróciła z Włoch i miała katar. Z powodu zakażenia koronawirusem doszło u niej do infekcji górnych dróg oddechowych. Była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Niestety, nie udało się jej uratować.

Zakażeni wirusem są również mąż zmarłej i jej córka. Ich stan lekarze oceniają jako dobry. O godzinie 13.00 informację o śmierci kobiety ma potwierdzić na konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Zobacz także:
Pacjentka z Puszczykowa zakażona koronawirusem
U córki zarażonej kobiety z Czapur stwierdzono obecność koronawirusa