Zaczyna się remont Towarowej

Po długim okresie oczekiwania ruszają roboty związane z przebudową ulicy Towarowej w Kościanie. Wykonawcę wyłoniono już w maju, ale po drodze pojawiły się przeszkody.

Zaczyna się remont Towarowej

Nieutwardzona ulica Towarowa ucierpiała dodatkowo podczas budowy wiaduktu kolejowego wraz z tunelem na ul. Młyńskiej. Położona tuż za torami patrząc z perspektywy dworca kolejowego ulica stała się drogą bez wyjazdu, a wjechać i wyjechać można na nią wyłącznie od strony Łąkowej już na Gurostwie. W tej chwili korzystają z niej głównie mieszkańcy znajdującej się przy niej posesji, choć parkują tu również osoby z Gurostwa korzystające z kolei.

Przygotowana do remontu tej drogi trwały długo, a rozpoczęto je od długotrwałych konsultacji z mieszkańcami. Po osiągnięciu kompromisu przystąpiono do opracowywania projektu. Tymczasem Wodociągi Kościańskie przeprowadziły remont kanalizacji sanitarnej w tej ulicy.

Wykonawcę na przebudowę drogi wyłoniono w przetargu w maju tego roku. Jest to firma SOB-BRUK Adam Sobiech z Kościana. Inwestycja obejmuje budowę kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni dróg, chodników i miejsc postojowych. Wartość kontraktu wynosi 875 tys. zł.

Prace miały rozpocząć się w wakacje, ale nie ruszyły. Powodem było przedłużające się postępowanie związane z wydaniem pozwolenia na budowę, co miało z kolei związek z brakującymi uzgodnieniami z PKP.

Teraz roboty w końcu mają ruszyć, a podwykonawca zwozi towar. – Zaczynamy od kanalizacji deszczowej. W ostatnim tygodniu września firma miała odebrała studnie i rozpoczyna robotyinformuje Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza.