Zaczęła się termomodernizacja „jedynki”

Rozpoczęła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Wcześniej przeprowadzono remont dachu szkoły. Łączna wartość tych prac wyniosła 1,4 mln zł, z czego 90 proc. dofinansowania  pochodziło ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Pozostała kwota to środki własne miasta.

Teraz przyszedł czas na termomodernizację w budynku głównym szkoły oraz budynku sali gimnastycznej. Ta inwestycja jest również dofinansowana z Polskiego Ładu, a jej wartość to blisko 7,5 mln zł. Większość prac wykona firma MAT-BUD Łukasz Matyja z Kościana. Roboty rozpoczęły się od odkopania fundamentów w celu ich zabezpieczenia i ocieplenia. I tu pojawiła się pierwsza niespodzianka, ponieważ natrafiono na przeciekającą kanalizację deszczową, która nie była zaznaczona na mapach.

Trwający remont nie ma jednak zasadniczo wpłynąć na życie szkoły. W razie konieczności przeprowadzenia wybranych prac wewnątrz budynku uczniowie będą przenoszeni do innych sal lekcyjnych.

Zakres całej inwestycji obejmuje roboty branży elektrycznej, sanitarnej, ogólnobudowlanej i roboty wykończeniowe w budynku głównym szkoły oraz budynku sali gimnastycznej. Wymienione zostaną ponadto okna i drzwi w budynku głównym oraz wiatrołapy w sali gimnastycznej, a także ocieplone ściany zewnętrzne. Ściany fundamentowe otrzymają izolację termiczną i przeciwwodną.