Zaczął się remont Rynku i Wrocławskiej [ZDJĘCIA]

Na obu ulicach pojawiło się opłotowanie. Jest już także ciężki sprzęt. Do takiego widoku będziemy musieli się teraz przyzwyczaić, bo będzie towarzyszyć mieszkańcom przez co najmniej kilka dobrych miesięcy.

Pierwsze ogrodzenia pojawiły się już w weekend, dziś ustawiano kolejne. Wprowadzane jest również nowe oznakowanie obszaru Rynku i ul. Wrocławskiej.

W pierwszej kolejności w wybranych fragmentach rozebrana zostanie nawierzchnia. Następnie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Ecobud Jerzy Marciniak z Czempinia działające na zlecenie Wodociągów Kościańskich wykona modernizację kanalizacji sanitarnej.

Wśród robót podziemnych przewidziane są również prace konserwacyjne w obszarze sieci gazowej oraz prace archeologiczne. Firma Ecobud wyceniła swoje usługi w przetargu na kwotę 504 tys. zł. Głównym wykonawcą inwestycji są z kolei Polskie Surowce Skalne sp. z o.o. Grupa Budowlana z Bielan Wrocławskich. Wartość tej inwestycji to ponad 6,4 mln zł. Na przeprowadzenie zadania wykonawca ma 10 miesięcy, ale termin rozpoczął się już w momencie przekazania inwestycji, co miało miejsce w listopadzie. Teoretycznie więc remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku, ale z doświadczenia wiadomo, że tego typu inwestycje z reguły się przedłużają.