Zabrał portfel w markecie. Odpowie za kradzież

W jednym z kościańskich marketów 70-latek przywłaszczył sobie portfel, który odłożył na chwilę inny klient płacący przed nim przy kasie. Teraz mężczyzna odpowie za kradzież portfela z pieniędzmi, kartami bankomatowymi o dokumentami.

We wtorek, 6 grudnia pokrzywdzony zgłosił, że podczas zakupów w jednym z kościańskich marketów, ktoś ukradł jego portfel. Z relacji wynikało, że będąc przy kasie, odłożył portfel na ladzie sklepowej, a następnie zaczął pakowanie zakupów do torby. Po spakowaniu zakupów, zapominając o portfelu, udał się do kolejnego sklepu, gdzie zauważył jego brak. Gdy wrócił do poprzedniego marketu, nie znalazł już swojego mienia. Mężczyzna wycenił poniesione straty na kwotę 600 zł.

Moment kradzieży przez mężczyznę stojącego w kolejce za pokrzywdzonym, został tymczasem zarejestrowany przez monitoring. To umożliwiło szybką identyfikację sprawcy.

Jeszcze tego samego dnia sprawca kradzieży został ustalony i przedstawiony został mu zarzut przestępstwa kradzieży mienia oraz dowodu osobistego. Do przedstawionego zarzutu się przyznał. Sprawcą okazał się 70-letni mężczyzna z Kościana. Odzyskany został również portfel wraz z pieniędzmi, dokumentami oraz kartami bankomatowymi.

70-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności.  Często sami prowokujemy złodziei, zostawiając portfele, telefony, aparaty i inne przedmioty w koszykach, na ladach, ławkach lub w innych widocznych miejscach. Złodziej może nas obserwować i wykorzysta każdą nadarzającą się okazję wynikającą z naszej nieuwagi czy nieostrożności.