Zabawa dożynkowa w Kurzej Górze

Wiele atrakcji czekało przede wszystkim na dzieci podczas zabawy, która miała miejsce w sobotę. Zorganizował ją sołtys oraz Rada Sołecka wsi.

Impreza odbywała się od godziny 14.00 aż do późnych godzin nocnych przy świetlicy wiejskiej. Święto mieszkańców wsi rozpoczął pokaz motocykli. Następnie prowadzone były zajęcia i konkursy dla dzieci pod okiem animatorów.

Najmłodsi z radością oddali się zabawie na dmuchańcach. Nie zabrakło także atrakcji dla nieco starszych dzieci, w tym mini golfa, rzutek czy też dużej dmuchanej bramki do piłki nożnej. Sporo emocji – zarówno dzieciom, jak i dorosłym – przysporzyło dojenie sztucznej krowy.

Wieczorem przyszedł czas na zabawę taneczną z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Metrum. Oczywiście, jak na dożynki przystało, nie mogło zabraknąć wieńca dożynkowego oraz bochna chleba.

W tym roku plony nie były zbyt obfite, był to trudny rok zauważył sołtys Alfred Kołodziej. Jednocześnie wyraził nadzieję na poprawę sytuacji w przyszłym roku. Następnie przystąpiono do krojenia chleba i częstowania uczestników imprezy. Potem mieszkańcy oddali się zabawie, która trwała długo i była udana.