Zaawansowane prace na wiaduktach kolejowych w Kościanie [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem postępują prace przy budowie wiaduktu kolejowego na ulicy Młyńskiej w Kościanie. Termin zakończenia wszystkich robót budowlanych przy tej inwestycji przewidziany jest na trzeci kwartał.

budowa_wiaduktu_kolejowego_na_ulicy_gostynskiej

Zanim jednak obiekt zostanie oddany do ruchu musi przejść odbiory i uzyskać pozwolenie na użytkowanie. PKP liczy na szybkie załatwienie formalności, ale są to kwestie niezależne od inwestora.

Budowa nowych wiaduktów kolejowych w Kościanie sukcesywnie postępuje. Na ulicy Młyńskiej trwają prace związane z montażem okładzin ściennych, nawierzchnią drogową i chodnikiem dla pieszychmówi Radosław Śledziński z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Pod wiaduktem i na drogach dojazdowych do obiektu wykonawca przystąpił do układania podbudowy z kruszywa. Kolejny etap zakłada położenie pierwszej warstwy nawierzchni. Na przebiegającym pod wiaduktem ciągu pieszo-rowerowym robotnicy układają kostkę. Przy drodze dojazdowej do wiaduktu od ronda Solidarności chodnik jest już gotowy.

Intensywne prace prowadzone są także przy budowie wiaduktu kolejowego na ulicy Gostyńskiej, gdzie obecnie trwa przekop pod torami. Zza koparek wybierających ziemię z tunelu widać już prześwit na drugą stronę. – Na ulicy Gostyńskiej gotowa jest już płyta, na której wkrótce budowana będzie nowa jezdnia. Wykonawca pracuje m.in. przy budowie dróg dojazdowych do obiektumówi Radosław Śledziński.Budowane wiadukty usprawnią komunikację w mieście i podniosą znacząco poziom bezpieczeństwa na linii kolejowej Poznań-Wrocław. Mieszkańcy zyskają nowe, bezkolizyjne skrzyżowania do końca roku.