Za szybko, bez zapiętych pasów, bez dowodu rejestracyjnego…

Aż pięć mandatów otrzymał kierowca samochodu iveco daily zatrzymany do kontroli przez policyjną grupę "Speed" z Kościana. Sytuacja miała miejsce w Jarogniewicach w czwartek.

Policjanci kierowcę do kontroli zatrzymali tuż po godzinie 7.00 rano na ul. Poznańskiej, gdyż przekroczył on dopuszczalną prędkość i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. 30-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego przekroczył o 21 km/h dopuszczalną w tamtym miejscu prędkość.

W trakcie kontroli policjanci stwierdzili również nieprawidłowości dyskwalifikujące pojazd z dalszej jazdy. Jak się okazało, kierującemu został już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny z tego powodu. A funkcjonariusze ujawnili m.in. urwane zewnętrzne lusterko przymocowane za pomocą taśmy, zbite kierunkowskazy, urwaną tylną lampę światła stopu, uszkodzone oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Policjanci mieli również zastrzeżenia do przewożonego ładunku na dachu auta. Był on przewożony na dachu i wystawał o ponad 0,5 metra. Nie był przy tym należycie oznaczony. Pojazd nie był ponadto wyposażony w trójkąt bezpieczeństwa.

Kierujący za popełnione wykroczenia został ukarany pięcioma mandatami karnymi na łączną kwotę 1350 zł i sześcioma punktami karnymi. Musiał też zakończyć swoją podróż.