Za nami wirtualna Noc Zawodowców

Trzecia edycja wydarzenia skierowanego do młodzieży odbyła się wyłącznie w sieci. Było więc inaczej niż podczas poprzednich, gwarnych nocy, ale niemniej pożytecznie i interesująco.

Noc Zawodowców miała miejsce w piątek, 2 października, a swym zasięgiem objęła całą Wielkopolskę, a nawet zainteresowała internautów z innych regionów kraju i z zagranicy.

Promująca szkolnictwo branżowe i techniczne Noc Zawodowców zgromadziła 737 osób, które w dniu wydarzenia dokonały na stronie www.cwrkdiz.leszno.pl 5450 odsłon i 990 sesji. Odwiedzający wydarzenie, którego hasło brzmiało „Wielkopolska w sieci zawodów”, mieli okazję obejrzeć krótkie filmy zrealizowane w różnych firmach regionu, a pokazujące specyfikę poszczególnych zawodów, przyjrzeć się ofercie poszczególnych szkół co do możliwości edukacji, skorzystać z porad doradców zawodowych czy też wziąć udział w konkursach. Kto przegapił wydarzenie, będzie mógł jeszcze zapoznać się z wybranymi materiałami, gdyż będą one sukcesywnie udostępniane na stronie organizatora wydarzenia, czyli Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Noc Zawodowców odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, a była kierowana do uczniów wszystkich subregionów województwa wielkopolskiego, czyli leszczyńskiego (w tym powiatu kościańskiego), poznańskiego, kaliskiego, konińskiego i pilskiego.

Zdjęcia z ubiegłorocznej Nocy Zawodowców, która odbyła się m.in. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka można zobaczyć pod artykułem: Noc Zawodowców pełna wrażeń.