XXXIII Koncert Noworoczny w Kościanie

Śpiew królował podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego, który miał miejsce w niedzielę w Kościańskim Ośrodku Kultury. Gwiazdą wieczoru była Zosia Nowakowska – ceniona wokalistka na polskiej scenie muzycznej występująca m.in. w teatrach muzycznych Buffo i Roma czy też współpracująca z Piotrem Rubikiem.

Co najważniejsze, utalentowana piosenkarka jest rodowitą kościanianką, która pierwsze kroki muzyczne stawiała pod okiem Izabeli Woźniak, twórczyni chóru Muza działającego przy Zespole Szkół nr 3 w Kościanie. Była to więc świetna okazja do wspomnień. Nie mogło także zabraknąć wspólnego występu obu pań, które brawurowo zaśpiewały musicalowy przebój „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Ponadto w trzyczęściowym koncercie publiczność usłyszała piosenki musicalowe, filmowe, a także znane przeboje i piosenki świąteczne oraz kolędy z polskiego i światowego repertuaru. Poza Zosią Nowakowską na scenie wystąpili: aktor i wokalista Janusz Kruciński, pianista Piotr Wrombel, chór Muza oraz zespół wokalny Trel pod dyrekcją Izabeli Woźniak. Hejnał Kościana zagrali z kolei na trąbkach Borys Karmelski, Szymon Ptaszyński, Michał Wrzosek. Koncert prowadził Arkadiusz Wesołek, a jego pomysłodawcą był Janusz Dodot, dyrektor KOK. Warto dodać, że artystom występującym na scenie towarzyszyła piękna oprawa świetlna.