XXXI Kościański Koncert Noworoczny

Główną gwiazdą tegorocznego koncertu była Joanna Rawik, która swoje największe przeboje, a także piosenki z repertuaru Edith Piaf śpiewała przy akompaniamencie Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej ,,Le Quattro Stagioni”.

koncert_noworoczny_2017Urodzona w 1934 r. piosenkarka zachwycała swym mocnym głosem i znakomitą formą, a także umiejętnością stworzenia prawdziwie paryskiego klimatu. Z kolei orkiestra z charyzmatycznym dyrygentem Tadeuszem Żmijewskim przeniosła słuchaczy w klimat muzyki filmowej oraz austriackich i włoskich kompozytorów. W kilku utworach zabrzmiał także obój w wykonaniu cenionego Mariusza Dziedziniewicza oraz solowe skrzypce Dominika Żmijewskigo i fortepian Jakuba Pietrzaka.

Jak co roku nie zabrakło występu uzdolnionych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. ks. dra Surzyńskiego. Tym razem byli to Zuzanna Spławska (flet) oraz Adrian Szczepaniak (fortepian). Prawie dwugodzinny koncert zakończyło wspólne wykonanie artystów i publiczności kolędy „Bóg się rodzi”. Dochód z biletów na koncert zostanie w całości przekazany na stowarzyszenie „DAĆ POMOC” działające przy Ośrodku Rehabilitacyjnym w Kościanie.

Galeria zdjęć z koncertu: facebook.com/gazetakoscianiak