XXX biegi w Turwi

600 biegaczy wzięło udział w jubileuszowych Biegach Przełajowych im. Dezyderego Chłapowskiego, które miały miejsce 3 października.

bieg_w_turwiTego dnia pogoda była łaskawa dla biegaczy, ale nie mogło być inaczej podczas jubileuszowego biegu. W klasyfikacji generalnej biegu głównego na 10 km zwyciężył pochodzący z Turwi reprezentant Sany Kościan Krzysztof Szymanowski, który na metę dobiegł w czasie 32 minut 20 sekund. Drugi był Ukrainiec Oleksander Kuzmiczow (32:33) a trzeci Łukasz Złotkowski z ZSP Nietążkowo (35:57). Wśród pań triumfowała Ukrainka Julia Diatlowa (40:26) wyprzedzając Arletę Ludwiczak z Altomu Gniezno (43:25) i Milenę Tomaszyk z Sany Kościan (43:42).

W poszczególnych kategoriach biegów młodzieżowych najlepsi byli następujący zawodnicy: rocznik 2007 i młodsi –  Faustyna Szłapka (ZS Nochowo) i Kacper Wojtaszek (SP Racot); roczniki 2005-2006 –  Marta Wojtkowiak i Oliwer Górny (oboje SP Racot); roczniki 2003-2004 –  Anna Wojtkowiak (Racot) i Sebastian Matyja (Turew); roczniki 2001-2002 – Zuzanna Kuta (ZS 4 Kościan) i Bartosz Sobczyk (Mochy); rocznik 2000 –  Paula Żak i Miłosz Kozłowski (ZS 4 Kościan), rocznik 1999 i starsi – Sandra Kopczyk (ZSP Nietążkowo) i Sebastian Wasielewski (Sana Kościan).

Każdy uczestnik biegu otrzymał dyplom, napój i posiłek, a ponadto zawodnicy biegu głównego dostali pamiątkowe koszulki i medale. Najlepszym w poszczególnych kategoriach wręczono puchary i nagrody ufundowane ze środków gminy Kościan i Klubu Sportowego Sana Kościan. Ponadto zawody uzyskały wsparcie finansowe Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Imprezę zorganizowali Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan i Ludowy Klub Sportowy Sana w Kościanie przy wsparciu Powiatowego Stowarzyszenia LZS w Kościanie, Instytutu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego Stacja Badawcza w Turwi, Szkoły Filialnej w Turwi, Klubu Sportowego Tur Turew oraz Zakładu Rzeźnicko-Wędliniarskiego Zbigniewa Domagały z Turwi.