XXV Zimowy Bieg Przełajowy – zapowiedź

8 marca odbędzie się jubileuszowy Zimowy Bieg Przełajowy połączony z Mistrzostwami Powiatu Kościańskiego. Bieg zostanie przeprowadzony w Parku Miejskim w Kościanie.

Głównym organizatorem zawodów jest LKS Sana Kościan. Bieg Zimowy ma już długą tradycję, choć przez osiem lat nie odbywał się, a ponownie został reaktywowany w 2017 roku i odtąd organizowany jest pod koniec zimy.

Dystans biegu wynosi 5 km, przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn. W tym roku nie ma natomiast biegu dziecięcego. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna, przewidziane są puchary i upominki dla sześciu najlepszych kobiet i mężczyzn. Ponadto mieszkańcy powiatu będą klasyfikowani w poszczególnych kategoriach wiekowych w ramach Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Przełajach ku pamięci Adama Majorczyka. To były zawodnik Sany Kościan, który zginął w wypadku w 2019 r. W mistrzostwach dla trzech najlepszych zawodników w każdej z kategorii przewidziane są medale i dyplomy.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: talikadze.biegi@wp.pl. Regulamin biegu znajduje się na stronie www.sanakoscian.pl.