XX koncert chórów z cyklu „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki”

Ten koncert to już styczniowa tradycja w Kościańskim Ośrodku Kultury. Podczas jubileuszowego koncertu wystąpiło sześć chórów Ziemi Kościańskiej.

Koncert odbył się w niedzielę 26 stycznia. Prowadząca galę Dorota Borowiak z KOK-u przypomniała krótko historię tych wspólnych spotkań chóralnych oraz wymieniła zespoły występujące w poprzednich latach.

Tym razem zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć cztery chóry z Kościana, w tym Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, Imienia ks. dr. Józefa Surzyńskiego przy parafii farnej, Stowarzyszenie Chór Męski Arion, Towarzystwo Śpiewu Lutnia im. Zygmunta Cichockiego. Wystąpił także chór ze Śmigla działający pod nazwą Towarzystwo Śpiewu Harmonia oraz z Czempinia – Towarzystwo Śpiewacze Harfa.

Każdy z chórów zaprezentował po 3-5 kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych, a na koniec wszyscy obecni na sali zaśpiewali wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”. Na pamiątkę spotkania każdy z chórów otrzymał statuetkę, która została wręczona na ręce dyrygentów.