X edycja kościańskiej gry miejskiej w październiku

Jubileuszowa gra miejska "Kryptonim Wolność" tym razem odbędzie się nietypowo, bo 2 października. Choć będzie to zatem kilkumiesięczne opóźnienie w porównaniu do lutowego terminu, atrakcji nie zabraknie.

Gra Miejska w Kościanie

W tym roku gry nie można było przeprowadzić w lutym z powodu obostrzeń wiązanych z epidemią. Organizatorzy jednak nie rezygnują i jeszcze w tym roku zamierzają przeprowadzić  jubileuszową edycję gry.

Tym bardziej, że to unikatowe wydarzenie na skalę całego kraju, bo oparte o autentyczne wydarzenia, które miały miejsce w Kościanie podczas Powstania Wielkopolskiego. Gra ma na celu przybliżenie mieszkańcom Kościana i całej Wielkopolski wielkiego zrywu Kościańskiej Rezerwy Skautowej, która to w nadzwyczaj odważnym czynem włamała się nocą na teren pruskiego garnizonu i wykradła z niego całą składowaną tam broń i amunicję. Dzięki temu uzbrojono rzeszę powstańców, która walczyła dalej o naszą wolność.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w kolejnej grze. Jak co roku na uczestników będzie czekać wiele misji wymagających sprawności fizycznej, manualnej oraz umysłowej. Kilkanaście grup rekonstrukcyjnych i nie tylko przygotowało dla uczestników wiele zadań, które będą rozgrywane w centrum Kościana, a na końcu wyłonieni zostaną tegoroczni zwycięzcy. To zawsze kilka godzin świetnej i niezapomnianej zabawy.

Zapisy już wkrótce powinny zostać uruchomione na stronie: gramiejska.koscian.pl.

Relacja z ostatniej edycji gry w 2020 roku:
Trwa gra miejska “Kryptonim Wolność” [ZDJĘCIA]