Toskania i Prowansja w muzeum

W Muzeum Regionalnym im. dr. Henryka Florkowskiego w Kościanie odbył się wernisaż wystawy obrazów Małgorzaty Bramińskiej – lekarki i malarki.

malgorzata_braminskaTo już trzecia wystawa urodzonej w Lesznie, a mieszkającej w Kościanie artystki. Tematem wcześniejszych jej prac była Ziemia Kościańska, którą – jak przyznała – darzy szczególnym sentymentem.

Tym razem Małgorzata Bramińska zaprezentowała obrazy, które przedstawiają dwie krainy, które wywarły na niej największe wrażenie podczas podróży po Europie, czyli włoską Toskanię i francuską Prowansję. Na wystawę składa się przeszło 30 obrazów przedstawiających pejzaże, przyrodę i zabytki obu regionów. Autorka prac poza podziwem dla średniowiecznych uliczek, zabytków, winnic, słoneczników, gajów oliwnych i lawendowych pól pozostaje pod urokiem niesamowitego światła tych miejsc. Stąd też tytuł wystawy: „ Światło Toskanii i Prowansji”.

Zawód lekarza  przynosi wiele satysfakcji i radości z możliwości leczenia pacjentów, pomagania ludziom, którzy cierpią . Aczkolwiek jest to zawód bardzo stresujący, przychodzą okresy niepowodzeń, przegrana, w walce z chorobą, ze śmiercią – wyznała autorka prac. – Od paru lat malarstwo, obok medycyny to moja druga pasja, która mnie uspokaja, pozwala mi się realizować, która odcina mnie od czasem przykrej rzeczywistości, która pozwala marzyć, tęsknić…

Wystawa czynna będzie do 2 sierpnia. Prezentowane obrazy są jednocześnie wystawione na sprzedaż.