Wyremontują garaż strażnicy w Kościanie

W tym roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie doczekają się od dawna odkładanego remontu i przebudowy garażu w swojej komendzie.

Garaż to centralne miejsce w każdej jednostce straży pożarnej. Remont dotychczas był odkładany z uwagi na duże koszty i zakres przedsięwzięcia. W planowanym do remontu garażu straż przechowuje 10 pojazdów specjalnych.

Komenda Powiatowa PSP w Kościanie pod koniec 2020 r. ogłosiła przetarg na przebudowę garażu. Oferty przetargowe można składać do 19 stycznia.

– Remont garażu to nasze marzenie i priorytet od lat. Jego realizacja nie była wcześniej możliwa, gdyż ciągle brakowało na to środków – przyznaje Andrzej Ziegler, Komendant Powiatowy PSP w Kościanie. – Chcemy, by garaż był nowocześnie urządzony, by był bardziej funkcjonalny, dlatego też niezbędna jest jego przebudowa. Przy okazji umiejscowienie zmieni szatnia odzieży specjalnej, co pozwoli na wyraźne rozdzielenie strefy „brudnej” i „czystej”, to z kolei poprawi bezpieczeństwo pełnienia służby.

Podczas planowanych prac zostanie wykonana m.in. rozbiórka ścianek działowych i posadzek, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zostanie zdemontowany podwieszany sufit i zamontowany nowy. Poza tym planowane są prace renowacyjne ścian, skute tynki. Do garażu, w miejscu okna, będzie zamontowana dodatkowa brama. Cały garaż będzie miał, nową, przemysłową posadzkę. Wokół budynku będzie wykonany pas drenażowy, a do garażu będzie prowadził wentylowany przedsionek pożarowy. W garażu zostanie zainstalowany nowy system odsysania spalin. Zmianie ulegnie także system ogrzewania.

Zgodnie z dokumentacją przetargową prace potrwają do czerwca bieżącego roku.