Wypadek policjantów: obrażenia niegroźne

Wracamy do poniedziałkowego zdarzenia drogowego w Kościanie z udziałem dwóch policjantów na motocyklach. Obrażenia jakich doznali okazały się na szczęście niegroźne.

Zdarzenie miało miejsce 17 października, w poniedziałek na ulicy Gostyńskiej. W jadące na sygnale drogą główną dwa policyjne motocykle wjechał wyjeżdżający z ulicy Składowej samochód marki dacia. Jeden z motocykli przewrócił się, a drugi uderzył w nadjeżdżające audi (zobacz: Wypadek policjantów na motocyklach w Kościanie [ZDJĘCIA]).

Po wypadku policjanci kierujący motocyklami w wieku 39 i 30 lat zostali przetransportowani karetką do szpitala. Działania służb z kolei trwały długo, droga na ten czas była zablokowana.

Po szczegółowych badaniach okazało się, że obrażenia funkcjonariuszy są niegroźne, ale doznali licznych stłuczeń. Jeden z policjantów został już wypisany do domu, a drugi przebywa jeszcze na oddziale na obserwacji. Z racji faktu, że obrażenia wynoszą poniżej 7 dni hospitalizacji, zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Na razie natomiast nikt nie został ukarany jako sprawca. Policyjne dochodzenie jest jeszcze w toku.