Wypadek na S5. Pasażer został uwięziony w aucie

Do zdarzenia doszło w czwartek, po godzinie 21.00, a miało ono miejsce na pasie w kierunku Poznania przed węzłem Kościan-Południe, zjazd na Kobylniki.

Zderzyły się dwa samochody, najprawdopodobniej kierowca opla corsa najechał na tył skody fabia. Skodą podróżowały trzy osoby w wielu 24, 36 i 38 lat, a oplem jedna osoba w wieku 32 lat.

W momencie przybycia na miejsce służb ratowniczych 3 osoby znajdowały się przytomne poza pojazdami, natomiast jedna była uwięziona w pojeździe. Był to pasażer skody siedzący na tylnym siedzeniu, ale przytomny i kontaktowyinformuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy wszystkim uczestnikom zdarzenia, a w szczególności osobie uwięzionej w pojeździe. Równocześnie w pojazdach odłączono akumulatory. By uwolnić zakleszczonego pasażera, konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego. Po uwolnieniu poszkodowanego, ułożono go na nosze typu deska i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala w Kościanie.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję ratownicy usunęli pozostałości pokolizyjne z jezdni. Droga przez jakiś czas w stronę Poznania była zablokowana. Ustaleniem okoliczności i przyczyn powstania wypadku zajmuje się policja.

Fot. KP PSP w Kościanie