Wypadek na piątce. Droga była zablokowana

Około 12.30 miał miejsce poważnie wyglądający wypadek na drodze krajowej nr 5, na obwodnicy Kościana. W zderzeniu brały udział trzy pojazdy a jedną osobę przetransportowano do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek pomiędzy rondem w Kiełczewie a wyjazdem z Kościana na Poznań. Według wstępnych ustaleń, z powodu ruchu wahadłowego związanego z pracami budowlanymi na drodze, jadące w stronę Poznania samochody stały przepuszczając pojazdy jadące z naprzeciwka.

Kierujący ciągnikiem siodłowym marki iveco, 53-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, najechał na tył stojącej na końcu kolejki skody fabia. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i wpadł pod jadący z naprzeciwka drugi ciągnik siodłowy. Obrażenia odniósł 43-letni kierowca skody, również mieszkaniec powiatu poznańskiego. Przetransportowano go do szpitala.

Wypadek na piątce spowodował spore utrudnienia w ruchu, który był całkowicie zablokowany do około godz. 15.30. Objazdy prowadziły przez Kościan, ul. Poznańską i Grodziską, te ulice były więc także zakorkowane.

Fot. Karol Schmidt