Wypadek na Gostyńskiej. Nie żyje motocyklista [ZDJĘCIA]

Do tragicznego wypadku w Kościanie doszło w czwartek przed południem. W zdarzeniu motorower zderzył się z samochodem ciężarowym. Niestety obrażenia młodego motocyklisty były na tyle poważne, że mimo podjętej reanimacji zmarł.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z Gostyńską, tuż przed centrum handlowym Dorado. – O godzinie 10.22 otrzymaliśmy informację o potraceniu przez ciężarówkę jednej osoby na skuterze. Zadysponowaliśmy trzy zastępy, w tym dwa z JRG Kościan i jeden z OSP Kościan. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren zdarzenia. Stwierdzono, że potrącona została jedna osoba, która jest nieprzytomna i przystąpiono do jej reanimacji. Po kilku minutach przybyło pogotowie i poszkodowany został przekazany ratownikom z zespołu medycznego, którzy kontynuowali reanimację. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych u młodego motocyklisty, a wypadek zakończył się dla niego tragicznie informował na miejscu zdarzenia Szymon Klemenski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Zmarły motocyklista to 32-letni mieszkaniec gminy Kościan. Z kolei ciężarówką kierował 33-letni mieszkaniec Kościana. Jemu nic się nie stało. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. – Sytuacja nie jest do końca jednoznaczna, bo nie ma bezpośrednich świadków. Został jednak zabezpieczony monitoring, więc będziemy dokładnie analizować zdarzenie mówi Mariusz Wojciechowski, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Wiadomo jedynie, że kierowca skutera wyjeżdżał najprawdopodobniej z ul. Przemysłowej. Trudno jednak na razie mówić o winie któregoś z kierowców i tego, jak doszło do zderzenia obu pojazdów. Na czas działania służb droga była zablokowana, a samochody kierowano objazdem przez Kurzą Górę.

Fot. Milena Waldowska