Kierowca zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

Śmiertelny wypadek miał miejsce w czwartek około godziny 14.00 na drodze nr 432 pomiędzy Jerką a Śremem. Zginął 81-letni kierowca, który prowadził volkswagena.

Do wypadku doszło pomiędzy miejscowościami Jerka a Łuszkowo w kierunku Śremu. – Pojazdem marki volkswagen polo podróżował tylko kierowca, który niespodziewanie zjechał z drogi do przydrożnego rowu, a następnie auto dachowało i znalazło się w polu. Mężczyzna wypadł z pojazdurelacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy PSP Kościan. – Na miejscu zatrzymali się świadkowie tego zdarzenia. Było to małżeństwo podróżujące prywatnie, ale na co dzień  pracujące jako ratownicy medyczni. Pomimo stwierdzenia braku funkcji życiowych, od razu przystąpili do reanimacji.

Następnie przybyli na miejsce strażacy i ratownicy medyczni kontynuowali z pomocą specjalistycznego sprzętu próbę przywrócenia funkcji życiowych, ale niestety bezskutecznie. Został stwierdzony zgon 81-latka, mieszkańca gminy Krzywiń.

Okoliczności wypadku bada grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie pod nadzorem prokuratora. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej – dwa JRG Kościan, OSP Jerka, OSP Łuszkowo oraz jedna jednostka OSP z powiatu śremskiego.

Fot. Piotr Pewiński, Bogdan Ludowicz