Wykonawca na okna w przedszkolu na Konstytucji wyłoniony

Spółka SALVA ZACHÓD za cenę blisko 712 tys. zł dokona montażu zewnętrznej stolarki okienno-drzwiowej w budowanym przedszkolu na os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie.

Budowa przedszkola na os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie

Na ogłoszony przetarg odpowiedziały trzy firmy, a ostatecznie została wybrana ta z najdroższą ofertą. Pozostałe dwie nie złożyły bowiem pełnej dokumentacji. – Nauczeni niemiłym doświadczeniem związanym z poprzednim wykonawcą, poprosiliśmy firmy o przedstawienie certyfikatów dotyczących profili oraz obliczeń cieplnych. Z tego zadania wywiązała się jedynie ta trzecia firma wyjaśnia Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza.

Oferta jest nieco droższa od kwoty założonej przez miasto, ale przekracza ją nieznacznie. Produkcja okien potrwa 8 tygodni, więc termin montażu przypadnie na luty. Na przeszkodzie może więc stanąć pogoda, bo musi być 5-8 st. C, by móc przeprowadzić prace. By nie tracić czasu, miasto jeszcze w tym roku zamierza ogłosić przetarg na roboty we wnętrzu budynku.

Przypomnijmy, że perturbacje związane z poprzednim wykonawcą na stolarkę spowodowały już  półtoraroczne opóźnienia w budowie obiektu. Wstawione przez niego okna trzeba było demontować, bo były niegodne z danymi technicznymi. Przez to wszelkie roboty w obiekcie stanęły na kilka miesięcy. Miejmy nadzieję, że inwestycja w końcu ruszy.