Wyjątkowi artyści na Kolędowanie z Gwiazdami!

W tym roku prawdziwa uczta kulturalna 19 grudnia, bo wystąpi Ania Rusowicz z zespołem oraz Renata Przemyk, Artur Andrus, Czesław Mozil, Staszek Karpiel-Bułecka, Jacek i Andrzej Zielińscy ze "Skaldów"i inni.

Będzie to więc wyjątkowy wysyp gwiazd, a XI Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami odbędzie się w kościańskiej farze.

Wydarzenie już od 11 lat organizuje Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko, a odbywa się ono tradycyjnie 19 grudnia. Początkowo koncerty miały miejsce w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu, a następnie w Czempiniu i Śmiglu. W Kościanie będzie to trzeci koncert.

Słuchacze mogą spodziewać się niezwykłej podróży do lat 60-tych, bo właśnie wtedy bigbit był u szczytu popularności, a w takim klimacie odbędzie się tegoroczny koncert.

Sprzedaż biletów już ruszyła. Można je nabyć w cenie 50 zł w biurze parafialnym kościoła farnego oraz w biurze Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie (budynek dworca PKP I p.). Dochód ze sprzedaży wesprze wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z powiatu kościańskiego.

Partnerami tegorocznego wydarzenia są: Powiat Kościański, Miasto Kościan, Gmina Kościan, Instal Filter, Bank Spółdzielczy w Kościanie, Wytwórnia Pasz Lira, Zakład Elektroinstalacyjny Piechel.