Wydłużono termin składania ofert na Rynek

O tydzień miasto przedłużyło przetarg na dokończenie przebudowy Rynku i ulicy Wrocławskiej w Kościanie. Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 2 lutego.

Przypomnijmy, że zgodnie z przetargiem ogłoszonym 9 stycznia, pierwotnie wykonawcy mogli składać oferty do 26 stycznia. Powodem wydłużenia terminu o jeden tydzień jest… duże zainteresowanie przetargiem.

Liczba zapytań od firm brukarskich kierowanych do Urzędu pozytywnie nas zaskoczyła. Chcemy udzielić jak najbardziej precyzyjnych odpowiedzi zainteresowanym, by mogli z kolei przygotować dobrze skalkulowaną wstępną wycenę. Stąd wydłużamy termin o tydzień. To powinno wystarczyć wykonawcom do przygotowania ofertymówi Mikołaj Grabowski, kierownik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Miasta.

Nie tylko wydłużono termin składania ofert, ale również czas na wykonanie zamówienia z 18 do 23 tygodni od podpisania umowy. Ponadto w ogłoszonym zamówieniu publicznym uszczegółowiono niektóre z zapisów.

Zakres zamówienia obejmuje m.in. dokończenie nawierzchni drogowej z kostki i płyt granitowych, wykonanie obudowy granitowej schodów, pochylni do ratusza z balustradami i poręczami, obudowę granitowo-drewnianą fontanny wraz z montażem dysz, budowę oświetlenia ulicznego wraz z iluminacją budynku ratusza, budowę montaż monitoringu, małej architektury oraz wykonanie oznakowania tymczasowej organizacji ruchu.